Dovolená 2007

 


Letošní dovolená, nebo-li výcvikový tábor se konal 19.8. - 26.8.2007 v krásném prostředí Beskydských hor v Dolní Lomné v penzionu Polana.Účastníci se sjeli v hojném počtu 34 lidí, včetně dorostu a přivezli sebou 15 erdelů, 2 něm. ovčáky, 2 leombergry, 2 pudlíky a jednoho howavarta.
Hlavním vedoucím tábora a osoba zodpovědná za celou akci byl opět JUDr. Petr Beniček. Úlohy výcvikáře a figuranta se ujala osoba osvědčená Láďa Košťál, na stopách mu pomáhala zkušená výcvikářka Anička Bretschneiderová.
Letošní dovolenou jsme pojali trochu jinak, vždyť nejen prací je člověk a pes živ.A tak bylo plno zábavy pro páničky a jejich rodinné příslušníky.
Každý den měl svého patrona: např. K. Čapek, E. Beneš a jiné známé osobnosti co vlastnili erdela. Pejskům byl dán denní režim.Ráno stopy, dopoledne poslušnost mlaďoši. V podvečer poslušnost pro všechny a potom obrana.Bylo toho docela dost, ale jak se ukázalo, někteří erdelové kousali a organizovaně cvičili poprvé a šlo jim to velice dobře.
Mimo výcvik, byla na programu i osobní návštěva p. starostky Dolní Lomné, která nám přišla popovídat o krásách zdejšího kraje a zárověň nás i psíky pozvala na návštěvu zdejší rezervace - pralesa Mionši. Což jsme velice rádi přijali a uskutečnili, jen večer někteří poplakávali, že to byla náročná túra.
Během dne jsme dělali různé výlety po okolí: např. na Kamenitý a jiné horské chaty. No a večer, když se setmělo, pořádali jsme táborák s klasickým opékáním párků, nebo grilování dobrého masa.
Letošním zpestřením byla pyžamová párty - diskotéta, vstup byl povolen jen v nočním úboru - pyžamu.
A aby ani naši miláčci nestáli stranou, byla pro ně vyhlášená soutěž o Nejlépe oblečeného erdela.Výbrat nejlepšího, měla porota těžké. Pěkná indiánka alias Elisa, lev salónů Etorek, robotník Edward, sportovec Richi, švihák Pascal nebo tři bratři v pruhovaném triku Boss, Dwight, Henrietta. Ale nakonec vyhrál krásný německý bombardér Fanda.
Týden jsme cvičili a bavili se. U vínka či kávičky, povídali různé historky, hlavně o erdelech.Uběhlo to jako voda, ale měli jsme fajn pocit, že jsme udělali něco dobrého nejen pro psy, ale i pro sebe. Velikou radost měla celý týden Iva Králová, sešlo se jí na táboře 8 psích dětí ze 4 vrhů.
Nakonec společné foto a ujištění ,že příští rok se zase sejdeme.Kde? To není ještě přesně dáno, ale na dobrém místě s bezva partou erdelích nadšenců.

 

          

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Archiv