Bambiriáda s AT

 

 Městský úřad v havířově požádal Moravskoslezskou komoru AT, aby se dne 27. 5. 2006 se svými AT zúčastnila vystoupení pro děti na dětském dni. Účast našich členů se svými AT byla dobrovolná – povinná. Vzhledem k tomu, že vystoupení se konalo na 1m vysokém a 20m x 10m velkém dřevěném pódiu, bylo nutné vybrat AT, kteří umí nejen cvičit, ale mají i dobrou psychiku. Přece jen cvičit na jeden metr vysokém podiu, kdy okolo se pohybuje plno dovádějících dětí, dá zabrat i super erdelovi.

Své umění tak předvedli: p. Tarkai a Bery z Chřibského údolí, pí. Beníčková a Cedrik Cecil Adia Avi, pí. Vavrošová a Edward Fargo Korak, pí Fialová a Carrie Caroline Adia Avi a nemohla chybět ani ostřílená účastnice takovýchto akcí fenka Henrietta Yard s majitelkou Ivou Královou. V první řadě, jako slušně vychovaní AT, nastoupeni v řadě, pozdravili diváky krásným štěkotem. Potom pí. Králová hovořila o tom, jak je erdel vlastně úžasný pes, takže ti, co ho nemají, mohou jen litovat, také se zmínila o tom, kam a pro koho se AT hodí, vyprávěla o tom, co vše AT dokáže ajak je skvělý, zkrátka samá superlativa. Potom předvedli sedni, lehni, vstaň, obraty u nohy na místě a velice stísněně odložení za pochodu (i když o pochodu se na tak malém prostoru ani hovořit nedalo) v sedě, v leže a ve stoje. Dále se psovodi postavili úplně na okraj strany podia a Henrietta s paničkou předvedly odložení ve stoje s přivoláním, plížení a polohy na posuňky. Předvedla i aport, což bylo dost složité, jelikož hrozilo při hození aportu, že spadne z podia, ale vše zvládla na výbornou.

Všichni zúčastnění AT cvičili na jedničku a tak předvedli, jak poslušný za všech okolností může AT být. Na konec jsme se s diváky rozloučili opět štěkotem. A co bylo nejhezčí? Děti si po vystoupení mohly naše AT hladit a ti se při tom tvářili důležitě a chovali se velice slušně.

Všem zúčastněným moc děkuji za vzornou prezentaci našeho krásného plemene.Iva Králová