Dny volna

 

 Přišly prázdniny a s nimi dva státní svátky, a tak jsem si řekla, že toho využijeme a domluvili jsme se s ostatními erdelaty, že na 2. svátek (upálení Mistra J. Husa) půjdeme někam na výšlap.

Návrhy byly různé, ale většinou moc do kopce a rodina Beníčků protestovala, že mají bolavé koleno. Tak nakonec volba padla na Hukvaldy. Tam se nachází hrad (tam bohužel psi nesmí) a krásná obora se sochou lišky Bystroušky – u které jsme se samozřejmě všichni krásně „cenili“ do fotoaparát. Lidé okolo nevěřili vlastním očím, co se to děje, že jde najednou tolik krásných psů a houfně si nás fotili. Naši AT se chovali ke všem návštěvníkům slušně a ani stádo daňků, které se objevilo v blízkosti našeho pochodu, je nevyvedlo z míry. I když o pochodu se mluvit příliš nedá, protože okolní teplota šplhala ke 30°C, ale v lese se dalo příjemně ťapkat i našim psům. U studánek, které byly po cestě, se erdelata jedno po druhém a bez předbíhání posílila vodou na další cestu. Po skončení procházky jsme zakotvili ve mlýně (v restauraci), kde dělali voňavé masové dobroty, tam se pro změnu zase posílili páníčkové a samozřejmě erdelata taktéž něco dostala. V restauraci se naši AT, chovali velmi slušně. Museli, vždyť byli – jak jinak - středem pozornosti.

A kdo se procházky zúčastnil? Za erdelata Carrie Caroline Adia Avi s páníčky Fialovými, Belinda Adia Avi s páníčky Szopovými, manželé Beníčkovi s Cedrikem Cecilem Adia Avi (Ben doma hlídal babičku), Dwight Dwane Adia Avi s paničkou Šárkou Vavrošovou, Henrietta Yard vzala s sebou syna Bosse Bruna Adia Avi a přibrali k tomu paničku Ivu Královou.

Volno jsme si užili, příště půjdeme někam zase a snad se k nám přidají i další erdelata se svými páníčky.Iva Králová, ch. st. Adia Avi