Evropa 2008

 

 

 Naše putování na Evropskou výstavu psů v Budapešti dne 3. 10. 2008 začalo ve své podstatě již na podzim roku 2007.
Tehdy se sešla rodinná rada, aby rozhodla, kterých výstav se v roce 2008 účastníme s naším mladíkem Etorre Enricem z chovné stanice ADIA AVI!
Zásadní diskuse nastala při posuzování otázky, zda pojedeme koncem září do Českých Budějovic nebo do Budapešti. Nakonec zvítězil názor, že jsme kromě Slovenska ještě v Evropě nebyli a že je to třeba změnit a podívat se v Budapešti, jak to v Evropě vlastně s erdely vypadá. Získané poznatky a zkušenosti se nám budou jistě v budoucnu hodit.
Dohodnuto – rozhodnuto, podaná přihláška a jak se blížil čas výstavy, tak se zvyšovala naše nervozita, zda má cenu tam vůbec jet a zda nebylo přece jen lepší jet do Českých Budějovic…

Do Budapešti jsme vyrazili a celkem v pohodě dojeli (až na šílené kolony maďarských kamiónů). Zde cestovní pohoda skončila. Při nekonečné jízdě Budapeští se zvyšovala naše nervozita, zda vystavování vůbec stihneme. Tříproudové kolony vozidel se doslova loudaly „krok za krokem“, maďarští řidiči předjížděli zprava, zleva, tlačili se na nás s očividnou radostí a jistotou, že to tak má být. Dvakrát jsme zabloudili, a to když jsme nestačili v té automobilové vřavě správně odbočit a podruhé jsme odbočili, ale do špatné ulice!

Nakonec jsme dorazili včas stihli jsme se pozdravit se starými známými z výstav manžely Knotkovými, Dorou Geblerovou, Irinou Klosovou, Šárkou Vavrošovou a Ivou Královou.
Nastal čas pro Ivu Královou a její poslední úpravy Etorra pro jeho výstavní předvedení. Soupeři byli velice zdatní, ale Iva to s Etorrem v kruhu umí a ne jinak tomu bylo i v Budapešti. Stručně řečeno, byla radost na ně pohledět!
Rozhodčí paní Martha Heine z Německa pak na závěr předvádění provedla pro nás zatím to nejkrásnější gesto, kterým Etorre Enricovi přidělila 1. místo, což ve svém důsledku znamenalo V 1, CAC ( viz přiložené foto).

Zde se sluší poděkovat Ivě Králové nejen za předvedení, ale i za skvělou úpravu, a to nejen na tuto výstavu. Následně jsme měli časový prostor, abychom se už v klidu a v pohodě podívali na ostatní vystavované psy a feny. Rozloučili jsme se se sluncem zalitou Budapeští a komplikovaný průjezd městem na zpáteční cestě jsme již moc nevnímali.

Bylo to naše poslední výstavní vystoupení v roce 2008 a tak jsme mohli po návratu domů v klidu hodnotit a konstatovat, že náš erdelí kluk v této výstavní sezóně rozhodně nezklamal. Získal 2 x CAJC, dojel Junior Šampióna ČR, 8x CAC, 2x CACIB, 1x Res. CACIB, 1x BOB a BIG 5. místo.

Co říci závěrem?
V následujícím období nás čeká RTG kyčlí a bonitace a také nepodceníme jeho výcvikovou část výchovy. Když všechno dobře dopadne, doufejme, stane se z Etora opravdový erdel – chlap.Jarmila a Petr Beničkovi
MSK ATK