Výcvikový tábor

 

 Výcvikový tábor členů MSK AT a jejich přátel, 19. – 26. 8. 2006

Tak a je to tady, konečně po roce je sobota 19. 8. 06 a my se sjíždíme do penzionu Mariana u Rudné pod Pradědem v Jeseníkách, abychom tady prožili krásný týden mezi přáteli a s jejich psími miláčky. Se všemi se přivítají vedoucí penzionu manž. Strnadovi, rozdělují se chatky, pokoje, každý se zabydluje ve svém prostoru. Večer se scházíme na poradě v restauraci penzionu, domlouvá se plán výcviku a akcí konaných na táboře tak, abychom mohli hned v neděli ráno začít s výcvikem. Taktéž se sčítají účastníci tábora, těch dvounohých je 29, těch čtyřnohých 17 – z toho 10 erdelů, 2 leonbergři, 1 boxer, 1 německý ovčák a 1 jezevčík.

Hlavní vedoucí tábora je JUDr. Petr Beníček. Výcviku a obrany se ujal a celý týden „péroval“ a přísným okem dohlížel Ládík Košťál – člověk to zkušený, vždyť je nejen výborný figurant, rozhodčí pro výkon psů, účastník několika mistrovství a navíc erdely velice dobře zná, jelikož jako mládežník erdela vlastnil, jezdil s ním po závodech i mistrovstvích. Dále na výkony a chování AT dohlížel i další rozhodčí (exteriéru) a dlouholetý chovatel AT Zdeněk Pavlovský. Měla jsem velkou radost, že se pánové tak vzorně ujali svých úloh, neboť jsem tak měla dostatek času sledovat naše erdely a vidět i to, co bych jinak neviděla (když to náhodou někomu nešlo a nešlo).

Kdo se tábora za erdely zúčastnil? Rodina Krejčích v čele s Rikim Bohemia Ertis, rodina Beníčků s Cedrikem Adia Avi, rodina Fialových s holkama Izrou Scartaris a Carrinkou Adia Avi, rodina Čechových s Bernardem Adia Avi, Šárka Vavrošová s kluky Edwardem fargo Korak a Dwightem Dwane Adia Avi, Iva Králová s Cecilkou Adia Avi a s Girappou Baikis´ Esperanza. Dále naše dlouholetá dobrá kamarádka z České komory Saša Hráská s velice čilou maminkou a Andrey – alias Idrynkou. Sice bez erdela, ale zato s dobrou náladou naše členky Mirka kremželáková a Jana Foltýnová, zatím stále s howavartem, ale už brzy se to změní zpátky na AT. Ve výčtu nemůže chybět ani Zdeněk Pavlovský, sice taky bez AT, ale zato s usměvavou Ilonkou, které za ten týden musela jít hlava kolem z toho, jak se neprobíralo nic jiného, než naši AT (no, někdy i něco jiného).

Vlavní program tábora byl výcvik, časy k tomu určené všichni přesně a poctivě dodržovali. Každé ráno v 7,30 hod. byl nástup na stopy. Stopy probíhaly na nádherných pastvinách s nizoučkou trávou a k radosti zúčastněných – s množstvím orientačních bodů. Odpoledne v 16 hod. probíhala poslušnost, socializace a nácvik chování na výstavě. A že to našim AT šlo na jedničku! A za týden perného výcviku se ještě zdokonalili. Po večeři v 19 hod. probíhala denně obrana, všichni AT předvedli, že nejsou žádná ořezávátka a s vervou se zakusovali do peška či rukávu, k radosti páníčků i figuranta. Jen kdyby na konci vodítek neměli ty páníky, ti jim to někdy kazili, ale i ony se do konce tábora zdokonalili a erdelata mohla být s nimi spokojena rovněž.

Tak to vypadá, že jsme jen cvičili a cvičili a zábava žádná. Ale kdepak, po stopách až do poslušnosti měl každý volno, někteří chodili na houby (největšími houbaři byla vyhlášena rodina Krejčích), dělali se výlety po okolí - na kole, jízda na koni. Rodiny Beníčků a Fialů zajeli do Karlovic navštívit penzion u Řeky, kde také probíhaly tábory s AT, pozdravit přátele.

Taktéž se každý večer, po uložení erdelat k spánku, scházíme v restauraci k posezení a věčným debatám o AT u dobrého vínka, kávičky a jiných dobrot. V pondělí večer se konalo grilování masa, hlavním šéfkuchařem byl Zdeněk P. a bylo to ňam ňam. Ve středu jsme si udělali odpočinkový den. Ve čtvrtek k radosti mužské části tábora se konaly tanečky a diskotéka. Vedoucí tábora Péťa B. rozdával různé krásné diplomy, např. za nejvíce naježděných kilometrů, za největší pokrok ve výcviku, za největší počet dětí v táboře, za svazarmovské chyby ve výcviku a jiné.

Týden utekl jako voda. Ono v dobré partě lidí, vždy vše tak nějak rychleji ubíhá. Ani jsme se nenadáli a je tu sobota, tak ještě společné foto, zamáčkneme slzu a končíme. Tak ještě všichni nahlas provolat 3x zdar letošnímu skvělému táboru 06 a těšit se na tábor 07.

Příští tábor se bude konat na jiném místě, ale sejde se naše dobrá parta v tomto čase. Kdo má chuť cvičit, může se přidat k nám, bude vítán.Iva Králová a účastníci tábora 06