Milý zpravodaji !

 

 

 Slyšel jsem od mojí paničky, že hodní erdelové píšou svým maminkám dopisy ( zrovna jsem zlobil). Mojí mamince Henriettě Yard prý napsal hezký dopis můj brácha Clint Clive.Tak ať!Řekl jsem si, že budu lepší a napíšu o sobě do jejího zpravodaje.

Jmenuji se Cedrik Cecil. Panička o mě říká, že mám druhou pubertu.Nevím sice o čem mluví, ale u nás doma je to fajn. Mám staršího kamaráda erdela Benyho.Celý den prospí a bude mu 8 let.Je to můj šéf a když se vyspí, tak spolu na zahradě hrozně řádíme a běháme.Nedávno jsme porazili k zemi naši babičku, když se náhle před brankou objevil pošťák.Panička se hrozně zlobila a říkala, že nás snad oba zabije ( ale neudělala to !)Babičku odvezli do nemocnice s vykloubeným kolenem a zlámanou kostí. Ach jo, moc jsem se styděl.

Od té doby se snažím být hodný a poslušný erdel. Jezdím na výstavy, chodím a běhám v kruhu.Docela mi to jde! Předvádí mě moje chovatelka Iva a ta když zavelí, musím poslouchat.Postoj, k noze, ukaž zuby… Dostal jsem již 2x Cajce.Nevím, co to znamená, ale moje panička dojetím slzela. Asi je to důležité.

Zato na cvičáku, kam chodím s paničkou, je hodně velká legrace! Umím chodit po kladině, přelezu velké „áčko“ a skočím si jen tak malou překážku.Miluji aport a rád štěkám na povel za pamlsek.Nerad lehám a když mám povel „vstaň“, tak vstanu.Chůze u nohy mě moc nebaví a obraty také ne.Zdržuji, dělám to pomalu a chytám lelky po okolí.Pánička mi tlačí zadek na zem-fakt, je hodně trpělivá, trvá na svém příkazu a nikdy na mě nekřičí.

Občas se stane, že mi cvičení sama pokazí. Pak se na sebe zlobí, že dělá zbytečné „svazarmovské“ chyby a já koukám jako erdel. Nechci žalovat, ale nedávno při kousání do rukávu mi to pěkně pokazila! Na povel Ládíka ( to je můj výcvikář) jsem měl rukáv-kořist fofrem vynést z cvičáku až k brance. Nepodařilo se mi to. Panička najednou trhla vodítkem, já se leknul, pustil jsem rukáv a ona žuchla na zem jako pytel brambor.

V tu chvíli jsem nevěděl, co mám dělat. Nesplnil jsem příkaz.Panička se válela po zemi a strašně se smála. Narazila si pr… a lýtko. Co jsem měl dělat? Olízal jsem jí obě uši, nos a pročechral vlasy. Ládík se nestačil divit a páneček se jí doma ptal, co vlastně na tom cvičáku cvičíme, když je samá modřina.

Tak já už budu končit. Zase se někdy ozvu.Ahoj

Cedrik Cecil

Adia AviP.S.

Babička se už na mě nezlobí.Zase mi říká: Cedričku, ty můj kluku !